Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
3,743 Odsłon

Zabieg podnoszenia piersi to operacja chirurgii plastycznej, której celem jest podniesienie piersi wraz z modelowaniem i zmianą ich kształtu. Problem opadających piersi dotyczy coraz większej grupy kobiet. Głównym powodem, dla którego kobiety decydują się na mastopeksję (inna nazwa zabiegu) jest wielokrotne macierzyństwo połączone z karmieniem. Coraz częściej przypadłość ta dotyka również kobiet bardzo młodych, które nie były jeszcze matkami.

Dzięki liftowi udaje się przywrócić piersiom atrakcyjny sprężysty kształt. Operacja odbywa się zwykle poprzez właściwe nacięcie oraz usunięcie nadmiaru skóry i wymodelowanie biustu – nadanie mu kształtu stożka.

Możliwe jest także wykorzystanie metody mniej inwazyjnej polegającej, podobnie jak przy powiększaniu piersi na wszczepieniu implantu. Kwestia wyboru metody powinna być uzgodniona z chirurgiem. Ważne, aby podczas konsultacji pytać o wszystkie wątpliwości. Lekarz odpowie na każde pytanie, co pomoże w podjęciu decyzji.

Przykład plastyki piersi wraz z ich powiększaniem można zobaczyć na zdjęciach poniżej:

Istotne kwestie dotyczące zabiegu podniesienia biustu

 • Operacja podniesienia piersi nie wyklucza możliwości karmienia piersią.
 • Pierwszym krokiem do podjęcia właściwej terapii jest konsultacja chirurgiczna. Lekarz, podczas konsultacji, przeprowadza wywiad.
 • Podczas spotkania pacjentka uzgadnia z lekarzem najlepszą dla siebie metodę przeprowadzenia zabiegu. Lekarz informuje pacjentkę o zaletach i wadach wybranej metody oraz o potencjalnych powikłaniach
 • Po przyjęciu pacjentki na oddział, lekarz dokona zaznaczenia linii cięcia oraz wykona fotografie dla celów dokumentacji medycznej
 • Operacja liftu piersi odbywa się w znieczuleniu ogólnym
 • Czas trwania zabiegu korekcji opadających piersi trwa zazwyczaj od 1 do 3 godzin
 • Zwykle po zabiegu opieka w klinice trwa jeszcze 1 dobę. Po tym czasie zwykle pacjentki mogą wrócić do domu
 • Po powrocie do domu w pierwszych dniach pacjentka nie powinna wykonywać żadnych cięższych prac fizycznych
 • Przez około 2 tygodnie od operacji należy nosić specjalny biustonosz, który podtrzymuje zoperowany biust
 • Zdjęcie szwów pooperacyjnych odbywa się zwykle około 10 do 20 dni po mastopeksji
 • Do pełnej aktywności życiowej można wrócić po około miesiącu

Zazwyczaj po operacji podniesienia piersi są konieczne 3-4 wizyty kontrolne, które uzgadnia się z chirurgiem na bieżąco.

Korekcja opadających piersi wraz z ich modelowaniem należy do najczęściej wykonywanych operacji plastycznych na świecie. W Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych tego typu zabiegów wykonuje się około milion w roku. Tak duża ich powszechność sprawia, że metody chirurgii plastycznej biustu są dopracowane i stale doskonalone, a ryzyko powikłań jest coraz mniejsze pod warunkiem przestrzegania zaleceń lekarza w trakcie leczenia.

Więcej informacji na temat podniesienia piersi uzyskasz dzwoniąc do nas:

784 022 060

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt