Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

W zeszłym tygodniu poruszaliśmy temat makijażu ciała, dzięki któremu można uzyskać wygląd wyrzeźbionych mięśni oraz podkreślić biust i dekolt. Dziś, tematem artykułu będą zabiegi, którym poddają się kobiety chcące perfekcyjnie wyglądać w bikini. Zabieg modelujące ciało, wbrew powszechnej opinii nie są wyłącznie dla leniuchów, którym nie chce się ćwiczyć. Często poddają się im kobiety, które pomimo intensywnych ćwiczeń, wciąż nie potrafią wypracować idealnej według siebie sylwetki. Oto chirurgiczne i niechirurgiczne zabiegi, którym na całym świecie poddaje się wiele kobiet pragnących mieć perfekcyjne ciało.

Plastyka brzucha

Operacje tego typu przeprowadza się wówczas, kiedy waga jest unormowana, sylwetka względnie szczupła, a brzuch pomimo wysiłku fizycznego wciąż nie wygląda najlepiej. Plastyka brzucha to najczęściej zabieg, który wykonuje się u kobiet u których w związku z upływem czasu i siłami grawitacji brzuch przestał wyglądać atrakcyjnie. Plastyka brzucha to także często opcja dla kobiet, którym po ciąży lub w wyniku nagłej utraty wagi, skóra nie zbiegła się w wystarczającym stopniu. Plastyka brzucha czasem łączona jest z liposukcją.

Liposukcja

Liposukcja, to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej wykonywany na całym świecie, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, wprowadzając w ciało kaniule i odsysając tłuszcz z ciała pacjentki lub pacjenta. Liposukcję najczęściej stosuje się w tych miejscach ciała, w których tkanka uporczywie się odkłada. Każdy z nas ma tendencję do kumulowania tłuszczu w określonych częściach ciała – u jednych osób jest to brzuch, u innych mogą być to biodra, uda lub ramiona. Celem liposukcji nie jest odchudzenie pacjenta, a usunięcie nadmiarów tkanki tłuszczowej z miejsc w których odkłada się ona pomimo starań – stosowania diety i prowadzenia aktywnego trybu życia.

Mommy makeover

To nie zabieg, a często całe zespół zabiegów, których celem jest poprawa wyglądu ciała pacjentki, która urodziła już dzieci, wciąż jest młoda i nie planuje mieć więcej potomstwa. Młode kobiety najczęściej w ramach „,mommy makeover” decydują się na operację piersi (powiększenie i podniesienie), liposukcję wraz z plastyką brzucha oraz labioplastykę. Taki „zestaw” zabiegów pozwala ciału przywrócić młody, jędrny wygląd i poprawić samopoczucie kobiet, które po porodach i miesiącach karmienia piersią nie są zadowolone ze swojego ciała.

CoolSculpting

Pomimo tego, że chirurgia plastyczna jest obecnie względnie bezpieczna, wiele kobiet wciąż poszukuje niechirurgicznych rozwiązań poprawienia swojego ciała. Pewną rewolucją w medycynie estetycznej jest zabieg CoolSkulpting, polegający na uszkodzeniu komórek tłuszczowych zwany kriopolizą. Urządzenie wyposażone jest w sensory, które uniemożliwiają odmrożenie skóry. Zamrożenie tkanek powoduje, że zaczynają one obumierać i są w sposób naturalny wydalane z organizmu w procesie przemian metabolicznych. Urządzenie to jest stworzone i opatentowane przez amerykańską firmę Zeltiq Aestethic. Ze względu na wysoką skuteczność i brak konieczności poddawania się procedurom chirurgicznym, zabieg zyskuje coraz większą popularność.

Młodość wyraża się nie tylko w młodym spojrzeniu i gładkiej twarzy, ale także pięknym ciele. Presja perfekcyjnego wyglądu wywierana dziś na kobiety praktycznie z każdego zakątka świata sprawia, że zabiegi chirurgiczne i niechirurgiczne poprawiające ciało cieszą się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt