Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
1 Odsłona

Świat medycyny estetycznej często zaskakuje. Okazuje się, że niechciany tłuszcz, staje się sprzymierzeńcem. Tak jest w przypadku lipotransferu. Nazywany jest naturalną metodą kształtowania sylwetki, ponieważ jedyne co stosuje się podczas zabiegu to tkanka tłuszczowa pacjenta. Niechciany tłuszcz znajduje miejsce w biuście, biodrach i pośladkach. 

Na czym polega lipotransfer?

Lipotransfer inaczej nazywany lipofillingiem polega na korekcji defektów estetycznych sylwetki za pomocą przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej. Jest ona przenoszona w wybrane rejony ciała. Kobiety najczęściej decydują się na przeszczep tkanki tłuszczowej z rejonu bioder, ud, brzucha i pośladków. Tkanka tłuszczowa to jeden z najbezpieczniejszych materiałów, który w kompleksowy sposób modeluje całą sylwetkę.

W pierwszym etapie, podczas liposukcji, pobierany jest tłuszcz. Następnie w laboratorium komórki tłuszczowe zostają poddane obróbce, m.in. jest to odwirowywanie, usunięcie z nich wody i obumarłych komórek. Kolejnym krokiem jest wzbogacenie tkanki tłuszczowej o osocze bogatopłytkowe. Substancja ta pozytywnie wpływa na organizm ludzki, bowiem przyspiesza gojenie się ran.

W zależności od objętości zabiegu, cały proces przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Jest zabiegiem krótkim, bezbolesnym, a całość trwa około 60 minut. Czas rekonwalescencji zaś to kilka dni. W tym czasie należy ograniczyć sport, siłownie, solarium, przebywanie w wysokich temperaturach oraz długie kąpiele. Chcąc uzyskać piękną i proporcjonalną sylwetkę w godzinę, warto skorzystać z lipotransferu. 

Zalety lipotransferu

Bez wątpienia jest to najlepszy zabieg służący poprawie sylwetki. Przede wszystkim ma szerokie zastosowanie i wiele zalet, a powikłania bardzo rzadko występują. Co więcej, pozwala w ciągu godziny zmienić sylwetkę nie do poznania. Poprawia wygląd skóry, zmniejsza widoczność cellulitu, koryguje niedoskonałość, a to wszystko bez zbędnego wysiłku.

Lipotransfer pozwala na osiągnięcie wymarzonej sylwetki w ciągu godziny. Tkankę tłuszczową można przeszczepić w okolice pośladków lub biustu. Całość nie wymaga wszczepiania w organizm syntetycznych materiałów ani długiej rekonwalescencji. Po zabiegu nie tylko ciało wygląda rewelacyjnie. Przede wszystkim wzrasta pewność siebie i poczucie atrakcyjności. 

Lipotransfer – efekty zabiegu

Zabieg zapewnia wyjątkowo naturalny efekt i wypełnienie. Dodatkowo skóra wygląda na wygładzoną i po rewitalizacji. Np. piersi po przeszczepie tłuszczu mają naturalny wygląd w przeciwieństwie do implantów, które zawsze są „widoczne” dla otoczenia. Dodatkowym atutem jest oczywiście usunięcie tłuszczu z obszarów, w którym jest go nieco więcej.

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt