Operujemy pięknem plastycznie
Zapraszamy do kontaktu 9:00 do 17:00 | Pn - Pt
8,060 Odsłon

Zabieg powiększania piersi służy zarówno zmianie wielkości jak i kształtu biustu. W wyniku operacji można dokonać korekcji różnego rodzaju defektów, które ze względów zdrowotnych lub estetycznych są dla pacjentki nie do przyjęcia.

Kandydatkami do zabiegu mogą być pełnoletnie kobiety zdecydowane na powiększenie piersi cieszące się dobrym zdrowiem fizycznym. Operacja może przebiegać według jednej z kilku metod jej przeprowadzania. Każdorazowo jest ona konsultowana szczegółowo z chirurgiem plastycznym.

Powiększanie piersi przy pomocy implantów okrągłych

W niektórych przypadkach najlepsze okazują się implanty okrągłe – przykłady ich użycia można zobaczyć poniżej:

Implanty anatomiczne – powiększanie biustu

W innych przypadkach, zależnych od preferencji pacjentki, jej stylu życia najlepsze okazują się implanty anatomiczne.

Przykłady powiększania piersi z implantami anatomicznymi można zobaczyć na przykładach poniżej:

Poniżej możesz naleźć także inne metody powiększania piersi

Do najczęściej stosowanych metod zabiegu powiększania biustu należą:

  1. Przeszczep własnych komórek tłuszczowych z innych części ciała operowanej pacjentki, na przykład z brzucha. Metoda ta cieszy się uznaniem wielu pacjentek ze względu na dobre wyniki przyjmowania się przeszczepu oraz bardzo dobre efekty kosmetyczne po zabiegu.
  2. Implanty silikonowe to wciąż najpopularniejsza metoda powiększania piersi. Dzięki zastosowaniu implantów silikonowych piątej generacji (o wysokiej gęstości żelu wypełniającego implant), udaje się zmniejszyć do minimum ryzyko wyciekania zawartości implantu, a także bardzo precyzyjnie dobrać jego kształt do anatomicznej budowy piersi pacjentek. Pozwala to również zminimalizować ryzyko wystąpienia tzw. torebki włóknistej dookoła implantu.
  3. Implanty wypełnione solą to trzecia z najpopularniejszych metod powiększania biustu. W celu powiększenia piersi implant jest wypełniany solą fizjologiczną. Pomimo bardzo dużej zgodności fizjologicznej implanty tego typu dość często z upływem czasu tracą swoją objętość i mogą wykazywać pofałdowania, co może sprawić poczucie dyskomfortu zwłaszcza u osób szczupłych.

Istnieje także wiele technik dokonywania zabiegu powiększania piersi pod względem miejsc, w których chirurg dokonuje nacięć, a także, w których docelowo znajdzie się implant.

Ważne fakty związane z powiększaniem piersi

  • Przed zakwalifikowaniem do określonego typu zabiegu lekarz przeprowadza wywiad i zleca serię badań. Ustalana jest także indywidualnie z pacjentką metoda przeprowadzenia operacji.
  • Operacja trwa około 1 do 3 godzin. Zazwyczaj przeprowadza się ją w znieczuleniu ogólnym.
  • Chirurg może dokonać nacięć w różnych miejscach w zależności od metody operacji oraz anatomicznej budowy pacjentki. Mogą to być: nacięcie podpiersiowe zlokalizowane w fałdzie pod piersią, lokalizacja pod dołem pachowym albo wokół brodawki sutkowej
  • Implant może być umieszczony pod gruczołem piersiowym, pod mięśniem piersiowym. Lokalizacja ta wpływa na czas trwania operacji, czas rekonwalescencji, a także na komfort pacjentki po operacji. Każdorazowo zalety oraz wady sposobu umiejscowienia implantu lekarz szczegółowo omawia z pacjentką przed zabiegiem.
  • Przez kilka dni po zabiegu pacjentka może odczuwać ból powodowany obrzękiem pooperacyjnym oraz naciągnięciem tkanek. Obrzęk może ustępować nieco dłużej, podobnie jak skóra może sprawiać wrażenie mocno napiętej, a pacjentka w tym czasie może odczuwać dyskomfort zanim przyzwyczai się do nowego rozmiaru biustu.
  • Powrót do pracy jest możliwy zwykle po upływie 1-2 tygodni, nieco dłużej zalecane jest unikanie wysiłku fizycznego.
  • Szwy zdejmuje się w po około tygodniu od zabiegu zaś blizny pooperacyjne powinny zblednąć w ciągu kilku miesięcy.

Każda operacja także zabieg powiększania biustu jest obciążony pewnym ryzykiem powikłań. W celu skutecznego jego zminimalizowania warto ściśle współpracować z lekarzem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach powiększania Twoich piersi, wypełnij formularz kontaktowy, zadzwoń lub zwyczajnie zostaw nam swój numer telefonu. Skontaktujemy się z Tobą, a chirurg plastyczny Arkadiusz Kuna odpowie na wszystkie ważne pytania.

784 022 060

Adres

Lek. Med. Arkadiusz Kuna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Sobocińskiego 14 40-687 Katowice tel. 784 022 060
Informacja/Rejestracja: od 9:00 do 17:00
Dojazd autobusami: 45, 29
Przystanek: Piotrowice Szkoła

Mapa

Kontakt